Uitvaartvereniging “De Laatste Eer”

DOCUMENTEN:
Agenda Jaarvergadering (09-06-2022)
Privacystatement
Huishoudelijk regelement: op aanvraag


Het bestuur bestaat uit de volgende personen:

Voorzitter  : S.v.d.Velde Eewal 51. 9112 HB Burdaard, tel 0519-332654
Secretaris : Marijke de Jong Wânswerterdyk 24. 9111HE Burdaard, tel 0622253777
Penningm.: L. de Hoop Steenendamsterweg 4. 9112HS Burdaard, tel 0519-332554/0642844320
Lid            : K. Vergeer Wânswerterdyk 11. 9111HD Burdaard, tel. 0519-332661
Lid            : S. Reitsma-Visser Mounewei 13. 9111HB Burdaard tel. 0519-332637

Bode : Uitvaartzorg Zeilinga  De Schans 9  9101HR   Dokkum tel. 0519-297280


Uitvaartvereniging “De Laatste Eer”
Werkgebied Burdaard / Wânswert e.o.
p/a dhr. L. de Hoop
Steenendamsterweg 4
9112 HS  Burdaard

Tel.nr. 0519-332554 / 06-42844320
E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Rabobank  NL11RABO 0367200341


Hoe noodzakelijk is het om lid worden van onze uitvaartvereniging “De Laatste Eer”

Geachte lezer,
Onze vereniging is er één zonder winstoogmerk. De vereniging heeft de afgelopen jaren, sinds ons bestaan, een bepaald geldbedrag gespaard. Dit wordt aangewend om de kosten van de uitvaart

zo laag mogelijk te houden.
Met gekwalificeerde uitvaartleiders en een aula in ons dorp waar leden tegen kostprijs gebruik van kunnen maken. Deze voordelen gelden alleen voor leden.
Het voordeel loopt al gauw op tot ca. € 500,00. U ziet het loont de moeite wel om lid te worden Onze leden hebben recht op een ledenkorting bij de uitvaart. Deze bedraagt nu €  750,00


De contributie bedraagt nu € 16,00 per lid. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis lid via de ouders. U kunt op drie manieren lid worden: vanaf 18 jaar, indien ouder door entree te betalen of percentage lid te worden d.w.z. afhankelijk van leeftijd zoveel % van de ledenkorting bij overlijden te ontvangen. Indien u lid bent bij een vereniging, kan u zich ook over laten  schrijven naar onze vereniging. Misschien hebt u een uitvaartverzekering, die een geldbedrag uitkeert, dan is het zeer waarschijnlijk toch voordeliger om lid te worden.

Wat regelt de vereniging na een sterfgeval?

.  U neemt contact op met de bode:
   Uitvaartzorg Zeilinga  De Schans 9  9101HR Dokkum
   Tel. 0519-297280

.  De bode verzorgt de aflegging.
.  Zij verzorgt de kist, rouwadvertentie, rouwkaarten, liturgie voor de uitvaart etc.
.  Kortom de bode regelt samen met de vereniging de gehele uitvaart/crematie.

Natuurlijk kunt u als familie uw wensen, of van de overledene, verwezenlijkt zien.

Praat hier gerust met de bode over.


Mocht u besluiten om lid te worden, dan kunt u per telefoon – e-mail – briefje brievenbus
reageren – zie bovenstaand adres. Wij nemen dan z.s.m. contact met u op.
Het bestuur: uitvaartvereniging “De Laatste Eer”  


Hoe noodzakelijk is een uitvaartverzekering?

Nabestaanden niet met kosten opzadelen.

Wanneer iemand overlijdt, komt er veel op de nabestaanden af. Ondanks het verdriet, willen zij zorgvuldig en tegen redelijke kosten de uitvaart regelen. Onderzoeksbureau GfK toont aan dat 29% van de Nederlanders niet in staat is de uitvaart van een dierbare te betalen. Uit hetzelfde onderzoek blijkt dat 70% van de Nederlanders een uitvaartverzekering heeft. Zo bekeken, lijkt de uitvaartverzekering noodzakelijk.

De kosten van een uitvaart kunnen variëren. Een eenvoudige uitvaart (crematie) kost totaal ca. € 6000,00. Elke extra wens voor de overledene maakt de uitvaart duurder. De meeste begrafenissen of crematies gaan qua kosten richting de € 8.000,00 á € 13.000,00. Specificatie van de kosten zijn opvraagbaar bij het bestuur. Volgens uitvaartverzekeraars stijgen uitvaartkosten met gemiddeld 3% per jaar, meer dan de inflatie dus.

Een uitvaartverzekering kan deze kosten dekken. Maar wie zich verdiept in de mening die veel mensen op internet geven, ziet het volgende veelvuldig terugkomen: ‘Nu ik leef, ga ik toch zeker niet betalen voor mijn dood?’

Zelf sparen en genoeg geld nalaten zodat de nabestaanden een uitvaart kunnen organiseren en betalen, klinkt als een goed alternatief. Maar je kunt worden getackeld door lage rentes en spaarbelastingen. Ook bestaat de kans op een misrekening. Het gespaarde bedrag is dan niet voldoende voor het regelen van de uitvaart.

Wie geen uitvaartverzekering afsluit, heeft de volgende alternatieven:

  • Je spaart zelf geld zodat je nabestaanden van de erfenis de uitvaart kunnen betalen.
  • Je regelt niks en laat je nabestaanden invulling geven aan jouw uitvaart. Zij betalen dit ook.
  • Je regelt niks. Mochten er geen nabestaanden zijn of hebben nabestaanden onvoldoende geld om een uitvaart te betalen, dan regelt de gemeente dit. Nabestaanden hebben hierbij weinig of geen inspraak.


Wil je een uitvaartverzekering afsluiten, dan heb je verschillende keuzes. Onze uitvaartvereniging heeft een samenwerkingsovereenkomst met Twenthe Uitvaartverzekering. U kunt contact opnemen met adviseur: mw. J.J. Edes Tel. 06-17498505 E-mail:  Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  

Share
Copyright www.burdaard.nl